Po co Mapa?

Po co jest Mapa? Po co ją robić? Co mi da? Do czego służy? Czy to ma sens? 

 

Ludzie mi zadają takie proste, wcale nie proste pytania. Czym jest Mapa Marzeń – Mapa Celów Po co jest Mapa? Po co ją robić? Co mi da? Do czego służy? Czy to ma sens? I wiele innych wersji tego samego, które chyba ma na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie „po jakiego” mam to robić?

W Mapie i jej robieniu najważniejszy jest proces jej robienia, obrabiania, przetwarzania, przemyśliwanie i formułowanie siebie i tego co ma być na dziś na mojej mapie życia. To czy powstanie mapa jako taka w takiej lub innej formie to już inna sprawa. Rzeczy dzieją się już na poziomie i w czasie tego procesu ogarniania siebie.

Ten wpis oczywiście nie wziął się znikąd bo impulsem jest putanie „DLACZEGO”, które zadaje Simon Sinek w swoich książkach i wystąpieniach. Zainteresowanych odsyłam do jego wystąpienia na TED.

No wiec po co mapa i dlaczego ją robimy….

Dla mnie jest możliwością zatrzymania się i przyjrzenia sobie. Tak trochę z zewnątrz i wewnątrz. Jest jak posprzątanie mieszkania, biurka, szafki z której często korzystamy, przetarcie blatu przed zrobieniem herbaty. Jest możliwością zobaczenia rzeczy na nowo, w dobrym jasnym świetle. Jest formą remanentu, audytem i sprawdzeniem czy to co mam to moje czy komuś trzeba oddać co jego. Czy mam wystarczająco rzeczy, spraw, ludzi, emocji, które chcę, a których nie chcę. Jest wprowadzeniem porządku, a wiec dla mnie ładu, uważności, „poukladaności” i czystego pola. Daniem sobie oddechu i powietrza do robienia tego co robię dalej, do zmian, innowacji i poczucia bezpieczeństwa.

To też zatrzymanie się, aby chwilę pomyśleć o tym czy na to, co siebie wymyśliłam, jestem gotowa. Czy nie wykonuję „gwałtu” na sobie pchając się w rzeczy, którychnie chcę. Czy ludzie wkoło mnie są dobrzy dla mnie czy też niekoniecznie i trzeba raczej przesiać trochę.

Mapa to oglądanie siebie w lustrze w bezpiecznym lekkim oddaleniu, z perspektywą, dystansem i decyzją wchodzę, idę w to, czy nie.

Czasem ludzie nie są gotowi na spojrzenie w lustro. To czasem proces kilku lat, ludzi, zdarzeń, książek i błysków. Czy Ty chcesz obejrzeć już swoją Mapę? Masz taką potrzebę?

po-co-mapa

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter

Nowa książka!
Premiera 21 czerwca.

Orgazm na szczycie, zrób sobie dobrze
w drugiej połowie życia.